اخبار

kolestrol

داروهای کاهنده کلسترول و سرطان

در حال حاضر محققان شواهدی در دست دارند که نشان می دهد داروهای کاهنده کلسترول راهی برای بهبود میزان موفقیت ارائه می دهند. در مطالعه روی موش ها ، دو داروی کاهنده کلسترول به تنهایی رشد تومورها را کند می کنند و هنگامی که با مهارکننده بازرسی ایمنی ترکیب شوند ، تیمی از دانشگاه دوک دریافتند.

بازدارنده های ایست بازرسی (checkpoint) ایمنی به خوبی عمل می کنند و حتی برخی از افراد مبتلا به سرطان پیشرفته را درمان می کنند. اما برای اکثر بیماران ، این ایمونوتراپی ها فقط برای مدت کوتاهی یا اصلاً جواب نمی دهند. در حال حاضر محققان شواهدی در دست دارند که نشان می دهد داروهای کاهنده کلسترول راهی برای بهبود میزان موفقیت ارائه می دهند.

 

در مطالعات روی موش ها ، دو داروی کاهنده کلسترول به تنهایی رشد تومورها را کند می کنند و هنگامی که با مهارکننده بازرسی ایمنی ترکیب شوند ، تیمی از دانشگاه دوک دریافتند. هر دو دارو ، evolocumab (Repatha) و alirocumab (Praluent) ، برای درمان برخی از افراد مبتلا به کلسترول بالا استفاده می شود.

 

Chuan-Yuan Li ، سرپرست مرکز پزشکی دانشگاه دوک گفت: "بخش هیجان انگیز این است که این داروها از سال 2015 تأیید شده اند و توسط هزاران بیمار در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته اند." دکتر لی گفت: "آنها به طور کلی بسیار ایمن هستند."

 

ممکن است مزایای دیگری نیز وجود داشته باشد ، از جمله اینکه بیماران می توانند داروها را در خانه مصرف کنند. جیمز گالی ، MD ، Ph.D. ، سرپرست گروه ایمونوتراپی در مرکز تحقیقات سرطان NCI ، خاطرنشان کرد که این داروها نسبت به بسیاری از درمان های سرطان ارزان تر هستند.

 

دکتر گالی اضافه کرد: "این امکان را برای بررسی این ترکیب" در افراد مبتلا به سرطان فراهم می کند. دکتر لی و همکارانش امیدوارند که یک مطالعه بالینی از ترکیب داروها را به صورت زمینی انجام دهند.

 

هر دو evolocumab و alirocumab مانع فعالیت PCSK9 می شوند ، آنزیمی که سطح کلسترول "بد" را کنترل می کند ، که به آن کلسترول LDL نیز گفته می شود. اما محققان دریافتند که تأثیر این داروها بر تومورها هیچ ارتباطی با کلسترول ندارد. در عوض ، مسدود کردن PCSK9 باعث می شود سلول های سرطانی برای سلول های ایمنی مبارزه کننده با سرطان بیشتر قابل مشاهده باشند. یافته های این مطالعه که توسط NCI تأمین می شود در 11 نوامبر در Nature منتشر شد.

 

https://www.cancer.gov/news-events/cancer-currents-blog/2020/cholesterol-drugs-checkpoint-inhibitors-cancer-immunotherapy

نظرات این مطلب

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است

نظر شما