اخبار

دارو

درمان سرطان با داروهاي خود مونتاژ شونده

یکی از چالش برانگیزترین جنبه های درمان سرطان ، تنوع بسیار زیاد تومورهای مختلف است که می تواند با هر یک به طور بالقوه نیاز به راه حل متفاوت داشته باشد ، زیرا متأسفانه یک دارو برای همه مناسب نیست. علاوه بر این ، یکی دیگر از مسائل مهم بسیاری از داروهای فعلی انتخاب ضعیف آنها در برابر سرطان ها است که منجر به مشکلاتی مانند سمیت طبیعی بافت ، عوارض جانبی شدید و ایجاد مقاومت در برابر دارو می شود.

 

در حال حاضر ، تیمی از دانشمندان در دانشگاه هادرسفیلد در حال تحقیق در مورد چگونگی مقابله با این چالش ها با استفاده از داروهای "خود مونتاژ" هستند و اگرچه تحقیقات در مراحل اولیه خود است ، اما آنها قبلاً پیشرفت بزرگی داشته اند.

 

علم پشت خود مونتاژ:

 

خود مونتاژ توانایی آموزش سیستم های شیمیایی با اطلاعات خاص است ، بنابراین در محیط مناسب آنها به طور خود به خود ترکیبات فعال بیولوژیکی تولید می کنند. با استفاده از این فرایند می توان ترکیبات مختلف متعددی را به سرعت و به آسانی با هر داروی جداگانه ای که دارای خواص شیمی درمانی متفاوتی است تشکیل داد.

 

درمان سرطان بدون عوارض جانبی شدید:

 

در نهایت ، اگر نتایج مشابهی در سیستم های آزمایش پیچیده تر از جمله در بیماران به دست آید و پس از آزمایش دقیق ایمن تلقی شود ، می تواند امکان درمان سرطان ها را بدون عوارض جانبی شدید که معمولاً با داروهای شیمی درمانی همراه است ، ارائه دهد.

 

پروفسور رایس ، سرپرست گروه علوم شیمی دانشگاه و همچنین مدیر مرکز مدل سازی ساختاری ، مولکولی و پویا در دانشکده علوم کاربردی.

 

وی گفت: "در آینده ، ممکن است بتوان با استفاده از این رویکرد بسیاری از سرطان ها را با داروی مناسب" خود مونتاژ "به گونه ای انتخاب کرد که برای یک سرطان خاص انتخابی باشد."

 

هدف قرار دادن سرطان های سخت درمان:

 

این تحقیقات همچنین می تواند راه را برای هدف قرار دادن سرطان های سخت درمان کند که داروهای شیمی درمانی متداول آنها تأثیر کمی دارند یا هیچ تاثیری ندارند.

 

مطالعات منتشر شده نشان می دهد که داروی جدید بالقوه را می توان با روی ، مس یا منگنز مونتاژ کرد ، با سه یون فلزی که از طریق مکانیسم های مختلف بسته به اینکه از فلز یون استفاده می شود ، خواص شیمی درمانی متفاوتی دارند.

 

University of Huddersfield. "Cancer therapy breakthrough in vitro using self-assembled drugs." ScienceDaily. ScienceDaily, 17 August 2021. <www.sciencedaily.com/releases/2021/08/210817193024.htm>.

نظرات این مطلب

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است

نظر شما